Blog – PROVITA

Blog

Snažme se o odpovědnost a udržitelnost

O odpovědnosti a udržitelnosti se jednodušeji píše a mluví, než něco dělá. Nechme tedy stranou všechny marketingové slogany a pojďme se podívat na to, co reálně pro odpovědnost a udržitelnost děláme. Vše začíná u volby obalového materiálu. Ten náš splňuje certifikaci pro průmyslové kompostování evropskou normou EN13432 a nazývá se biodegradabilní kompostovatelný obal. Materiál je tvořen převážně Biomasou (kukuřičný škrob, cukrová třtina, nebo celulóza). Je plně odzkoušen pro uchovávání potravin. Nevýhodou tohoto materiálu je vysoká paměť při jeho ohybu. Není natolik jemný a ohebný oproti běžným plastovým fóliím, protože se do něj nepřidávají změkčující látky. Rozpad kompostovatelného materiálu po vyhození se liší v závislosti na okolní vlhkosti a teplotě, pohybuje se však v rozmezí 6 - 12 měsíců. Tento obal nepatří do “žlutých” kontejnerů na plastový odpad. Jelikož zatím u nás neexistuje zvláštní místo pro odevzdání těchto obalů doporučujeme jej tedy vyhodit do směsného odpadu.
IMG_0707-2
kolobeh_BIO_bily

Vlastnosti fólie

 
 
Aby nedocházelo k poškození této křehčí fólie, ukryli jsme vše do papírové krabičky, vyrobené z recyklovaného papíru. Papírový obal lze jednoduše recyklovat a následně využít při další výrobě.
Krabice, ve kterých zboží putuje k našim odběratelům pravidelně sbíráme zpět, a znovu jej opakovaně používáme. Díky tomu jsme schopni materiál recyklovat svépomocí.
provita_1_secured
Součástí obalu je také etiketa. Možná jste si všimli, že ty naše nemají tak syté barvy jako jiné. Volíme totiž cestu úsporného tisku, kterým snižujeme množství barvy spotřebované na jednu etiketu. Místo neekologických barev za sebe necháváme díky výřezu v krabičce mluvit samotnou surovinu. Možná nejsme v regálu tak dobře vidět, jenže alespoň malým způsobem ulevit přírodě je pro nás důležitější. Nabídnout ekologickou alternativu k běžným obalům není technologicky vůbec jednoduché. A možná to znáte sami, že chovat se neekologicky je jednodušší, než ekologicky. Někdy můžeme mít dojem, že sám člověk zachránit planetu nedokáže. Omyl! Právě tady to začíná, každý z nás...
secured_provita
Facebook